nocomments

WhatsApp Sohbet Verileri Android’den iOS’a Nasıl Aktarılır?

WhatsApp Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kullanıcılarının artık tüm sohbet geçmişlerini Android’den iOS’a veya tam tersi şekilde aktarabileceklerini duyurdu. Bu özellik ilk olarak geçen yıl Galaxy Unpacked etkinliği sırasında duyurulmuştu. Bundan önce, WhatsApp kullanıcılarının sohbet geçmişlerini aktarmak veya geçiş yaparken kaybetmek için üçüncü taraf uygulamalara güvenmeleri gerekiyordu. Meta’ya ait platform, başlangıçta bu özelliği bir beta güncellemesinde kullanıma sunmuştu. Ne yazık ki, bu özellik hala WhatsApp arama ve ödeme geçmişinizi aktarmıyor.

WhatsApp , yeni geçiş özelliğinin yayınlandığını resmi olarak tweet yoluyla duyurdu . Şirket, WhatsApp sohbet geçmişini Android’den iOS’a aktarma yöntemini vurgulamak için SSS sayfasını güncelledi. Kullanıcılar, taşıma işlemine geçmeden önce birkaç şeyi not etmelidir – Android akıllı telefonları Android 5 veya sonraki sürümlerde olmalı ve iPhone’larında iOS 15.5 veya sonraki sürümler yüklü olmalıdır. Aktarım kablosuz olarak gerçekleşir, bu nedenle her iki cihazınız da aynı Wi-Fi ağına bağlı olmalıdır. Ayrıca, taşıma sırasında el cihazlarınızı bir güç kaynağına bağlamanız önerilir.

WhatsApp Sohbet Verilerini Android'den iOS'a Nasıl Aktarılır?

WhatsApp Sohbet Verilerini Android’den iOS’a Nasıl Aktarılır?

Geçen yılki Galaxy Unpacked etkinliğinde WhatsApp , bu yeni geçiş özelliğinin başlangıçta belirli Samsung akıllı telefonlar için kullanılabileceğini açıkladı. Bu özellik daha sonra bir beta güncellemesinin parçası olarak daha geniş bir kullanıcı tabanına sunuldu .

Android’den iPhone’a nasıl geçilir

  1. Android telefonunuzda iOS’a Taşı uygulamasını açtıktan sonra ekrandaki talimatları izleyin.
  2. Android telefonunuzda iPhone’unuzda görüntülenen kodu girin.
  3. Devam’a dokunun  ve ekrandaki talimatları izleyin.
  4. Veri Aktarma  ekranında WhatsApp’ı seçin
  5.  Android telefonunuzda Başlat’a dokunun ve WhatsApp’ın verileri dışa aktarma için hazırlamasını bekleyin. Veriler hazırlandıktan sonra Android telefonunuzdan çıkış yapacaksınız.
  6.  iOS’a Taşı uygulamasına dönmek için İleri’ye dokunun .
  7.  Verileri Android telefonunuzdan iPhone’unuza aktarmak için Devam’a dokunun ve aktarımın tamamlandığını onaylamak için iOS’a Taşı’yı bekleyin.
  8. App Store’dan WhatsApp’ın en son sürümünü yükleyin.
  9. WhatsApp’ı açın ve eski cihazınızda kullanılan aynı telefon numarasını kullanarak giriş yapın.
  10. İstendiğinde Başlat’a dokunun  ve işlemin tamamlanmasına izin verin.

Aktivasyonunu tamamladıktan sonra sohbetlerinizi yeni cihazda göreceksiniz. Özellikle, aktarılan veriler, siz bir yedek oluşturana kadar iCloud’a yüklenmeyecektir. WhatsApp’ı kaldırana veya akıllı telefonunuzu silene kadar veriler Android cihazınızda kalacaktır.

Yorum Yap