nocomments

Telefonunuzu Daha Hızlı Şarj Etmenin 6 Yolu

Yavaş Şarj olan telefonunuz mu var?  Cep telefonunuz uzun bir süre Şarj etmenize  rağmen tam Şarj almıyorsa bu yazı işinize yarayacaktır. Bu yazımızda sizlere Mobil Hızlı Şarjı nasıl yapacağınızı anlatacağız. İşlerimizin çoğu Mobil tarafından yapılıyor, bu yüzden Mobil’imizi her zaman yanımızda bulunduruyoruz. Bu yüzden hızlı şarj olan bir cep telefonuna ihtiyacımız var.

Telefonunuzu Daha Hızlı Şarj Etmenin 6 Yolu

Telefonunuzu Daha Hızlı Şarj Etmenin 6 Yolu

Telefonunuzu nasıl daha hızlı şarj edebilirsiniz?

1. Arka Plan Uygulamalarını Kapatın

Cep Telefonunuzu Şarja aldığınızda, bu uygulamanın Mobil konumunda çalışmaya devam etmesi ve pili kullanması için genellikle uygulamaları arka plandan kaldırmayı unutursunuz. Mobile Charge’ı kurarken, son uygulamaları arka plandan kaldırdığınızı unutmayın. Cep telefonunun hızlı şarj olmasına yardımcı olacaktır.

2. WIFI, GPS, İnternet ve Bluetooth’u kapatın

Telefonunuzu Şarja alırken WIFI, GPS, İnternet, Bluetooth vb. kablosuz servisleri kapalı tutun, böylece Cep Telefonunuz hızlı Şarj olur. Cep telefonunuzu kapatıp uçuş modunu açmak istemiyorsanız bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Ayrıca Mobil’in hızlı şarj olmasına yardımcı olur.

3. Orjinal Şarj Cihazını Kullanın

Akıllı telefonlarımızı şarj etmek için herhangi bir şarj cihazını kullanabiliriz. Bazen Mobil’in şarj hızında bir sorun olabileceğinden, bir şarj cihazı iş gücü veya daha fazla güç kullanırız. Cep telefonunu şarj etmek için her zaman şirketin verdiği Orijinal Şarj Cihazını kullanmalıyız.

4. Telefonu Tam Şarj Etmek

Çoğu kişi Cep Telefonlarını Şarjı biraz şarj ettikten sonra alır ve kullanmaya başlar, bu da cep telefonunun pil ömrünü etkiler. Cep telefonunu yalnızca %85 şarj olduktan sonra kaldırmalısınız.

5. Cep telefonunun kapatılması

Pek çok kişinin kapandığını ve onları Mobil Şarja taktığını görmüş olmalısınız. Bunun sebebi ne olabilir diye düşünüyor olmalısınız. Mobil Hızlı Şarj , Mobil’i kapatıp Şarj’a getirerek gerçekleşir. Cep telefonunu hızlı şarj etmek istiyorsanız, Mobil’i kapatıp Şarj’a alabilirsiniz.

Cep telefonunuzu kapattığınızda, tüm uygulamalar, ağ sistemleri kapanır ve arka planda hiçbir çalışma çalışmaz, bu da Cep telefonunuzun hızlı şarj olmasına yardımcı olur.

6. Uçuş Modu’nu Açık olarak ayarlayarak

Ayrıca Uçuş Modu’nu açarak Cep telefonunuzu hızlı şarj edebilirsiniz. Uçuş modunu açtığınızda, Cep telefonunuzun tüm ağları kapatılır ve Cep telefonunuzun pil tüketiminin azalması nedeniyle herhangi bir veri aktarımı olmaz ve Cep ayrıca hızlı şarj edilir.

Yorum Yap