nocomments

Resim Boyutu Küçültme Yöntemleri Nelerdir? **2022

Herhangi bir yazılım yüklemeden herhangi bir fotoğrafın boyutunu nasıl küçülteceğinizi bilmek istiyorsanız, bu yazı tam size göre bilgiler içermektedir.

Bu nedenle, arkadaşlar, çevrimiçi formu doldururken fotoğrafın boyutunu küçültmek istemiş olmalısınız, çünkü birçok devlet işe alım formu çevrimiçidir ve daha fazla boyutlu fotoğraf yüklemek sunucudaki yükü artırır. Bu yüzden bu formda 15KB veya daha fazla. Daha küçük boyutlu resimler yükleyebilirsiniz. Bu yüzden bu makalede, fotoğrafın boyutunu küçültmenin üç kolay yolunu anlatacağım.

Resim Boyutu Küçültme Yöntemleri Nelerdir?

Resim Boyutu Küçültme Yöntemleri Nelerdir?

Bir görüntü nasıl sıkıştırılır?

Herhangi bir görüntünün veya fotoğrafın boyutunu küçültmek için, çevrimdışı yapmanın birçok yolu vardır ve çevrimiçi olarak da yapabilirsiniz, bu nedenle bugün, bu makalede, fotoğrafın boyutunu çevrimiçi bir web sitesi aracılığıyla nasıl azaltacağınızı öğreteceğim.

Görüntü boyutunu küçültmek için çevrimiçi olarak birçok web sitesi var, ancak bugün blogumun fotoğrafının boyutunu küçültmek için kullandığım en iyi üç web sitesinden bahsedeceğim, bu yüzden insanlar birer birer üç web sitesinin de farkındalar.

Tinypng.Com

Bu web sitesi çok profesyonel. Bunun yardımıyla, fotoğrafınızın boyutunu küçültmenin yanı sıra, bu web sitesinden API satın alarak görüntü sıkıştırma aracınızı oluşturabilirsiniz ve Photoshop kullanıyorsanız, bu aracın da kullanabileceğiniz bir eklentisi vardır. Ayrıca 65 $ için satın alarak Photoshop yardımıyla görüntünün boyutunu küçültebilirsiniz. Bir blog yazarıysanız ve CDN’yi (İçerik Dağıtım Ağı) kullanmak istiyorsanız, içinde CDN de alırsınız, ancak bunun için bir miktar ödemeniz gerekir.

Yalnızca fotoğrafın boyutunu küçültmek için kullanmak istiyorsanız, bu araç bunun için de mükemmeldir. Bu sayede, görüntünüzün boyutunu% 60’tan% 80’e düşürebilirsiniz ve nasıl kullanırsınız? Bilmek isterseniz, size adım adım aşağıda ayrıntılı olarak anlatacağım.

ADIM-1: Bu aracı kullanmak için, her şeyden önce, tarayıcınızda Tinypng.Com açmanız gerekir. Açılır açılmaz, önünüzde noktalı çizgili bir kutu görünecek ve bir bilgisayarda veya dizüstü bilgisayardaysanız, herhangi bir fotoğrafı bu kutuya bırakın. Bu kutuya tıklayarak saklayabilir veya herhangi bir resmi seçebilirsiniz.

ADIM-2: Fotoğrafı seçtikten sonra, aşağıda küçük bir işlem olacak ve resminizin boyutu küçültülecek ve fotoğrafın önünde bir indirme düğmesi olacaktır. Üzerine tıklayarak, bu küçültülmüş boyutlu fotoğrafı indirebilirsiniz.

Compresspng.Com

Bu web sitesi viraldir ve ayrıca Youtube’da bununla ilgili birçok video bulacaksınız ve birçok blogcu da resimlerinin boyutunu küçültmek için bu aracı kullanıyor.

Bu web sitesinin yardımıyla, resmin kalitesini bozmadan JPEG, PNG, PDF, SVG, GIF gibi her türlü görüntünün boyutunu mükemmel bir şekilde azaltabileceksiniz, bu yüzden şimdi bu web sitesini nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor. Nasıl yapılır, o zaman size adım adım aşağıda ayrıntılı olarak anlatacağım.

ADIM-1: İlk olarak, tarayıcınızda Compresspng.Com web sitesini açmanız gerekir. Açılır açılmaz, önünüzde bir Dosya Yükle düğmesi göreceksiniz. Ardından üzerine tıklamanız ve görüntünün boyutunu küçültmek istediğiniz fotoğrafı seçmeniz gerekir.

ADIM-2: Fotoğrafı seçtikten sonra fotoğrafınız yüklenir ve yükledikten sonra o fotoğrafın boyutu sıkıştırılır. Bu işlem birkaç saniye sürebilir. İşlem bittikten sonra, resminizin altında bir indirme düğmesi görünecektir. Üzerine tıklayabilirsiniz. Bu fotoğrafı indirin ve indirdikten sonra, o fotoğrafın boyutunu göreceksiniz, ardından% 50 ila% 80 oranında azalmış olacak.

iLoveimg.Com

Bu web sitesinin yardımıyla fotoğrafın boyutunu da küçültebilirsiniz ve bunun dışında, bu web sitesinde, herhangi bir yazılım indirmeden resimleri çevrimiçi olarak düzenleyebileceğiniz Photo Editor’ı da edinebilirsiniz. Bunda, bir Görüntü Dönüştürücü elde edersiniz. Bu yardımla, herhangi bir görüntüyü JPG’ye dönüştürebilirsiniz.

Bu araç aracılığıyla boyutu% 50 ila% 80 oranında azaltabilirsiniz ve bu aracı nasıl kullanacağınızı bilmek istiyorsanız, size aşağıda adım adım ayrıntılı olarak anlatacağım.

ADIM-1 Her şeyden önce, tarayıcınızda ILoveimg.Com web sitesini açmanız ve üzerine tıklamanız gerekir ve GÖRÜNTÜYÜ Sıkıştır yukarıda yazılacaktır, şimdi önünüzde Görüntüleri Seç yazılı bir düğme alacaksınız. Üzerine tıklamanız ve ne isterseniz yapmanız gerekir. Fotoğrafın boyutu küçültülmelidir. Seçilmelidir.

ADIM-2 Fotoğrafı seçtikten sonra, aşağıda yazılı bir düğme alacaksınız. Üzerine tıklamanız gerekiyor. Şimdi resminiz yüklenecek ve bundan sonra sıkıştırılacak ve sıktıktan sonra fotoğrafınız otomatik olarak indirilecektir. İndirilmemişse, sıkıştırılmış görüntülerin düğmesine tıklayarak o fotoğrafı indirebilirsiniz.

 

 

Yorum Yap