nocomments

Instagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır? [2022]

Instagram, neredeyse herkes tarafından kullanılan da popülaritesi artan bir sosyal medya sitesidir.  Instagram’da hesabınızı istediğiniz gibi herkese açık veya özel yapabilirsiniz, bazı kişiler Instagram hesaplarını gizli tutmak, mahremiyetlerini göz önünde bulundurmak istemezler.

Çoğu zaman, birçok kişi fotoğraflarını ve videolarını yalnızca göstermek istedikleri kişilere göstermek ve yabancıların profillerine bakmalarını önlemek için Instagram Hesabını Gizli tutmayı sever, bu nedenle Instagram Hesabını Gizli yapma seçeneği bu insanlar için en iyisidir.

Yani Instagram hesabınızı gizli yapmak istiyor ancak Instagram hesabınızı nasıl gizli yapacağınızı bilmiyorsanız adımları takip ederek bu işi çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Instagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır? [2022]

Instagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır? [2022]

Instagram Hesabınızı Nasıl Gizli Yapabilirsiniz?

Instagram hesabınızı oluşturduğunuzda, varsayılan olarak profil fotoğrafınızı ve videonuzu herkese açık tutar; bu, fotoğraflarınızın/videolarınızın ve kim olduğunuz ve sizi kimlerin takip ettiği gibi profilinizin herkes tarafından görülebileceği anlamına gelir.

Ancak izniniz olmadan hiçbir yabancının fotoğraflarınızı/videolarınızı, takipçilerinizi, takiplerinizi, beğeni ve yorumlarınızı görememesini istiyorsanız, aşağıda takip edeceğiniz Instagram hesabınızı gizli hale getirebilirsiniz.

Adım-1 Öncelikle cep telefonunuzdan Instagram Uygulamasını açın ve profilinize gidin.

Adım-2 Şimdi, profilinizde yukarıda üç satır göreceksiniz. Üstüne tıkla.

Adım-3 Yukarıdaki üç satıra tıkladığınız anda aşağıdaki ayar seçeneğini göreceksiniz, üzerine tıklayın.

Adım-4 Ayarlar seçeneğine tıkladığınızda karşınıza bir çok seçenek çıkıyor hangi “Gizlilik” fırsatı geliyorsa ona tıklayın.

Adım-5 “Gizlilik” seçeneğine tıkladığınız anda, varsayılan olarak devre dışı olan en üstte özel bir hesap açma şansınız olur.

Adım-6 Yani, şimdi Instagram hesabınızı özel yapmak istiyorsanız, buradan etkinleştirin, ardından hesabınız kişisel hale gelecektir.

Bu şekilde Instagram hesabınızı gizli hale getirebilirsiniz ancak hesabınız Instagram’da mevcut olduğu için Instagram hesabınızı bilen kişiler profilinizi görebilir.

 

Yorum Yap