nocomments

Google AdSense Hızlı Onay Almak için İpuçları 2022

Daha önce Google AdSense hesap başvurusu hakkında bir makale yazmayı hiç düşünmemiştim, orijinal başvurumun çok kolay olduğunu, yalnızca bir kez reddedilip ikinci kez geçildiğini düşünüyorum ve İnternet’te size bir Google AdSense hesabına nasıl başvuracağınızı öğreten birçok makale var, farklı blogcular ve uzmanlar farklı görüşleri paylaştılar, ancak yine de birçok kişi bana tekrar tekrar reddedildiklerini ve Google AdSense’i alamadıklarını itiraf etti. Web sitelerinin gelirini artırmak için hesap, uygulamalarının başarısız olduğunu görmek hayal kırıklığına uğradım, yeni bir Google AdSense’i yeniden kaydetmeye ve herkesle paylaşma deneyimini kaydetmeye karar verdim.

Google AdSense Hızlı Onay Almak için İpuçları 2022

Google AdSense Hızlı Onay Almak için İpuçları 2022

Google AdSense Hızlı Onay Almak için İpuçları

1. Web sitenizin Google’ın arama motoru tarafından dizine eklenmesini sağlayın

Bu, bir Google AdSense hesabına başvurmayı düşünmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey olmalıdır; bu, bir AdSense hesabına başvurmadan önce, web sitenizin Google arama motorunda dizine eklendiğinden veya içeriğin dahil edildiğinden emin olun. Web sitenizin Google tarafından dahil edilip edilmediğini kontrol etmek de çok basittir, eklemeyi sorgulamak için Google arama kutusuna aşağıdaki kodu yazmanız yeterlidir:

site:example.com

Burada http://example.com alan adınız olduğunu unutmayın ve ardından web sitenizdeki sayfaların görünüp görünmediğine bakın.

Site içeriğiniz henüz Google arama sonuçlarında görünmüyorsa, site haritanızı veya Google web yöneticiniz tarafından Google dizinine bir bağlantıyı manuel olarak gönderebilirsiniz, ancak içeriğinizin kalitesine bağlı olarak sonunda dahil edilip edilmeyeceği hala bilinmemektedir. İçeriğin kalitesi ile ilgili olarak, size bu makalenin altında basit bir işlem yöntemi anlatacağım, ancak herkesin başarılı bir şekilde çalışabileceğinin garantisi yoktur.

2. Üst düzey bir alan adı kullandığınızdan emin olun

Bunun önemli olduğunu düşünüyorum çünkü .com/.net/.org gibi üst düzey alan adları web sitenizin daha resmi ve gerçek görünmesini sağlayacak, bu da Google’ın AdSense hesabınızı hızlı bir şekilde onaylamasını sağlayacaktır, ancak İnternet’te AdSense kayıtlarını diğer alanlar aracılığıyla elde eden birçok kişi olmasına rağmen, sigorta uğruna veya değişiklikler için onay almak için, yine de üst düzey alan adlarını kullanmanızı öneririm ve ayrıca Google http://’ın AdSense hesabınızı hızlı bir şekilde onaylamasını sağlayacaktır.abc.wordpress.com veya  xyz.blogspot.com, böyle ücretsiz bir alan adı AdSense için de geçerli olabilir, ancak onay olasılığı çok küçüktür veya onaylanması imkansızdır! Onay yoluyla hızlı bir şekilde bir Google AdSense hesabı almak istiyorsanız, bunu yapmayın.

 blogspot.com ve Youtube biraz istisna olsa da, Google’ın kendi ürünüdür, başvurulan hesap hosting hesabına aittir, ancak Kasım 2018’deki kural değişikliğinden bu yana, ister bir hosting numarası ister bağımsız bir numara olsun ve son olarak yeni bir alan adı ekle web sitesinin tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor!

Buna ek olarak, bir web sitesi oluşturmak için ikinci el alan adlarının satın alınmasında, satın alınan alan adının daha önce yasaklanmış veya Adsense ihlalleri olup olmadığına dikkat etmek gerekir, bu tür alan adları aslında işe yaramaz, ancak şu anda alan adının ihlalleri olup olmadığını ayırt etmenin iyi bir yolu yoktur, ikinci el alan adları yalnızca şansa güvenebilir!

3. Alan adı e-posta adresi

Bir alan adı e-posta adresini kişi olarak kullanmak ve üst düzey bir alan adı kullanmak daha resmi hissettirir, alan adı e-posta adresinizi blogun alt kısmına ve Bize Ulaşın sayfasına bir iletişim ayrıntısı olarak yazmak, Google’ın ve site ziyaretçilerinizin sizinle iletişim kurması karışıklığını en aza indirir.

4. Benzersiz ve kaliteli içerik

Hemen hemen her blogcu , makalelerinde Google arama motorunun kendisinin yüksek kaliteli içeriği tercih ettiğinden bahsetmiştir, bu nedenle orijinal içerik önemlidir! Benzersiz ve yüksek kaliteli içerik, yalnızca Google AdSense onayı almak için değil, aynı zamanda sitemizin içeriğinin Google arama motorlarındaki sıralamasını etkilemek için de her zaman tutmamız gereken bir şeydir. Birçok kişi orijinalin zor olduğunu düşünür, aslında, orijinal yazı yazmanın en basit bir yolu vardır, okuyucular için onlara yardımcı olabilecek içerik yazmaktır, yabancı bloglara sık sık dikkat ederseniz, 4W1H olan bazı temel rutinleri göreceksiniz.

[NEDİR: KİM neden yapar: Kim ne zaman performans gösterir:Tamamlama son tarihi NEREDE:Nerede:Nerede nasıl yapılır:Nasıl:Nasıl yapılır(Yürütme adımları)]

Kullanıcılarınız blogunuzu seçtikten sonra, blogunuzu düzenli olarak okuyacaklardır, bu da blogunuz için çok önemlidir.

5. Önemli sayfalar

Bu parça da çok önemli bir parça, aynı zamanda herkesin sıklıkla görmezden geldiği bir parça, web sitesinin önemli sayfaları bizim hakkımızda yer alıyor, bizimle iletişime geçin, gizlilik bildirimi, bağlantı içeriği kurulduktan sonra bu sayfalar boş bırakmıyor, elbette çok noktalı bir sayfa yazmak istiyorsanız bir feragatname ve site haritası da yazabilirsiniz. Site haritası tamamen arama motorları içindir ve yukarıdaki ilk noktada belirtilen dahil edilme ile ilgilidir.

Hakkımızda – Web sitenizin içeriğini veya kullanıcıların web sitenizden neler alabileceğini açıklayan Hakkımızda sayfası, sizinle dünyanın dört bir yanındaki ziyaretçiler arasında güçlü bir bağlantı kurabilecek en güçlü sayfalardan biridir.

Bize Ulaşın – Mümkün olduğunca basit, hizmetlerinizi ve promosyonlarınızı iletişim sayfasında doldurmayın, kullanıcıların ve Google’ın kolayca keşfedebilmesi için e-posta alan adı adresinizi açıkça yerleştirmeniz yeterlidir!

Gizlilik Bildirimi – Web’de çevrimiçi gizlilik bildirimleri oluşturma konusunda uzmanlaşmış birçok araç vardır ve gizlilik bildirimi sayfası çok önemlidir.

Site Haritası – Bu sayfa, Google’ın sitenizin tüm makalelerini, sayfalarını ve kategorilerini almasına ve dizine eklemesine olanak tanır. Genellikle bazı blog sistemleri, web sitenizde eklentileri etkinleştirdiğiniz ve sayfanın altına site haritası .xml adresi yazdığınız sürece site haritası .xml eklentileriyle birlikte gelir.

Kaçınmanız gereken bilgiler

1. Makale sayısına çok fazla dikkat etmeyin

Birçok insanın AdSense’e başvurmadan önce kaç blog gönderisine veya içeriğe sahip olmaları gerektiğini tartıştığını gördüm? Mümkün olduğunca cevap vermek istiyorum, ancak aslında, bir Google AdSense hesabına başvurma konusundaki deneyimlerime dayanarak, 5-10 makalenin yeterli olduğunu ve her makalenin uzunluğunun yaklaşık 500-1000 kelime olduğunu, bu da ulaşılması çok kolay olması gereken bir standart olduğunu gördüm, bu yüzden başvurmadan önce 25-30 makalenin oluşturulmasını beklemek zorunda değilsiniz! İnanın bana, bunu yaparak sadece zamanınızı boşa harcıyorsunuz ve kendi kişisel deneyimim size 5-10 orijinal makalenin yeterli olduğunu söylüyor.

Bu nedenle, daha az makaleniz varsa, karmaşık web sitesi şablonlarını veya CMS temalarını kullanmaktan kaçınmaya çalışın, böylece çok az içeriğiniz olduğunda, web siteniz boş görünecek ve bu da Google tarafından yetersiz içerik veya web sitesinde içerik bulunmadığı şeklinde tanımlanacaktır.

Bir Google AdSense hesabı edindikten sonra, daha fazla makale yazabilirsiniz, çünkü ne kadar çok makale alırsanız, o kadar çok ziyaretçi alırsınız ve AdSense’ten o kadar fazla gelir elde edersiniz.

2. Web Sitesi Yaşı Sorunsalı

Soruyu düşünüyor olabilirsiniz, blogunuz ne kadar süre çalışıyormuş gibi görünmelidir? İlk içgüdü size 6 ay veya hatta bir yıl boyunca çalışmanız gerektiğini söyleyecek gibi görünüyor, ancak gerçek şu ki, blogunuz lansmandan bir ay sonra olmasa bile, AdSense onayı alabilirsiniz, bu benim deneyimim, web sitesine başvurmak için en son hesabım sadece bir hafta içinde, AdSense onayı almak sadece bir hafta sürdü. Ancak, bazı erken blogcuların başvurmak için 6 ay  boyunca faaliyet göstermeniz gerektiği veya alan adının 6 ay  boyunca kullanılması gerektiği ve belki de önceki başvurular için bir gereklilik olduğu yönündeki görüşlerinden etkilendik, ancak size şimdi böyle bir şey olmadığını söyleyeceğim.

3. Üçüncü Taraf Reklamları ve Afişleri

Google Adsense’e ilk başvurduğumda, o sırada kullandığım WordPress blog teması varsayılan olarak bir reklam birimine dönüştüğü ve açık olduğu, incelemenin geçmemesine neden olduğu ve ardından reklam biriminin kapatıldığı için, Google AdSense, genellikle web sitesi temamızda, birçok başka reklamın bulunduğu bir web sitesinden geçmeyecek, geliştirici reklam alanının bir bölümünü önceden ayarlayabilir ve varsayılan reklamlara sahip olabilir, Google AdSense’e başvurmadan önce Lütfen bu varsayılan reklamları kaldırın veya bu reklam alanlarını kapatın.

4. Adsense kısıtlamalı içeriği görüntüleme

Kısıtlanmış içerik Google tarafından ciddi şekilde yasaklanmıştır, bu nedenle bu tür içeriğe sahip web siteleri ile Google AdSense’e başvurmayın ve Google tarafından beğenilmeyen kategoriler arasında kırma, kumar, pornografi, şiddet ve nefret vb. Bulunur ve bu kategorileri veya kısıtlanmış içeriği ve ilgili yayınları kaldırmak istersiniz!

5. Kullanıcı trafiği standartları

Bu sorun, web sitesinin içerik miktarı ve web sitesi kuruluş süresi ile aynıdır, ancak ne kadar çok trafik olursa o kadar iyidir, ancak bu mutlak değildir, içerik kalitesi yüksek olduğu sürece, çok fazla trafik olmadığı sürece başvurunuzu etkilemez AdSense reklamları, Google onaylamak için trafiğinizi hesaplamaz! Bu nedenle, Adsense’e başvurmak için tam olarak kaç ziyarete ulaştığınızı sormanıza gerek yok!

Yorum Yap